על השימוש ברשתות חברתיות ולינקדאין בפרט

שימוש ברשתות חברתיות ולינקדאין במיוחד בתהליך חיפוש עבודה

במאמר הקודם הזכרתי כי חשוב  להשתמש במכרים וחברים, גם מרשתות חברתיות כמו פייסבוק או לינקדאין בכדי לשלוח קורות חיים באמצעותם לחברות השונות. ובכן אני מבקש להרחיב קצת לגבי השימוש ברשתות חברתיות.

כיום לינקדאין היא פלטפורמה די מרכזית למציאת קולגות לעבודה וחברים בעיקר ברמה המקצועית.  בדיקה בלינקדאין נותנת תמונה די יפה של הרשת החברתית-מקצועית שלך ושל חבריך.

לינקדאין גם נותנת ללקוחותיה מגוון של כלים שמאפשרים חתכים שונים של אנשים.

ובנוסף, בלינקדאין, אתה יכול להכניס את הפרופיל המקצועי שלך.

לאור כל זאת, לינקדאין משמש ככר מרעה עבור חברות ו"ציידי גולגלות" בחיפושם אחר מועמדים מתאימים. 

כמאגר חינמי אינסופי של קורות חיים, אני ממליץ לכל אחד להחזיק פרופיל מקצועי בלינקדאין, בכל שלב בקריירה שלך, גם כסטודנט, אתה עשוי לעלות בחתכים שונים של חברות המחפשות עובדים ולזכות בסיכוי למשרה שלא היית זוכה לה אחרת.

חיבור למכרים מקצועיים בלינקדאין נותן לך אפשרות לתקשר איתם במידת הצורך (כמו למשל אם אתה מבקש לפנות לחברה בה הם עובדים) אך גם נותן עליך תמונה מסויימת, על סוג הקשרים שלך, מיהם האנשים אליהם אתה מחובר. ישנם תפקידים שבהם לקשרים שלך יש ערך רב עבור מעסיק פוטנציאלי. כמובן שזה יותר רלוונטי בשלבים יותר מתקדמים של הקריירה.

מה שהסברתי בעבר על קורות החיים, תקף גם לגבי הפרופיל שלך בלינקדאין. הפרופיל הינו כרטיס הביקור המקצועי שלך ולכן כדאי להקדיש תשומת לב רבה ליצירתו בכדי שישאיר את הרושם הטוב ביותר והנכון ביותר וייעניין מעסיק פוטנציאלי.

לינקדיאן מאפשרת, בנוסף למלל חופשי, להוסיף מקומות עבודה, נוכחי וקודמים, לימודים, מומחיות מקצועית. חשוב להכניס את הדברים האלו בכדי שתצא בחתכים המתאימים לך.

אז קחו לכם קצת זמן, אם אין לכם עדיין כרטיס בלינקדאין, פיתחו כזה, חישבו טוב על איך אתם בוחרים להציג את עצמכם ונסחו היטב את כרטיס הביקור שמקצועי שלכם.

הכניסו נתונים רלוונטיים, כמה שיותר, במקומות שלינקדאין נותן לשם כך. וחפשו חברים, ושלחו להם בקשת חברות. לינקדאין מאפשרת לכם לראות את רשימות החברים של החברים שלכם, הציצו בהם, יש סיכוי שיש לכם מכרים משותפים, אנשים ששכחתם עם הזמן או שלא תחשבו לחפש. כך תרחיבו את מעגל המכרים ותגלו כמה הרבה אנשים אתם מכירים.

כמובן שלינקדאין, אינה היחידה אולם הפופולרית ומקובלת מכולם כיום, כמובן שבהמשך, כל מה שנכתב פה עשוי להיות מתאים לפלטפורמה אחרת…

פורסם בקטגוריה לקראת עבודה, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>