90 מלאו לנער

90 מלאו לנער

כשמר פרס היה קרוב ל 40 נולדתי. משחר ילדותי שמעתי סיפורים ואגדות על מעיין הנעורים והחיפוש הרומנטי של האנושות אחריו. ובכן גבירותי ורבותי, אם לא הבחנתם המעיין נמצא וממימיו שתו.

בן 90 פרס והוא אות ומופת וסמל לעתיד. פרס מסמל תקווה ועתיד, גם כאשר הביולוגיה והטבע הבלתי מנוצחים יגברו הרוח כבר ניצחה את החומר ובגדול.

בקרוב מאוד תרועת החצוצרות תישמע והתופים ירעמו בפציחת חגיגות יום ההולדת, ולקראת האירועים המתקרבים החלטתי להקדיש היום את המאמר לנשיא המדינה.

בני הדור שמעלי, הורי וחבריהם, עוסקים, מעבר לבעיות הבריאות, בעברם, זה הזמן לחשבון, נוסטלגיה והתרפקות על דברים שהיו ואינם עוד.

אך מר פרס, חדור באנרגיות שלא היו מביישות בן 20, עוסק בעתיד. לא הוגה דעות המעמיק בכתביו או נואם המטיף, כי אם מבצע, עושה ויוזם.

התמזל מזלי והיה לי הכבוד והעונג לעמוד בראש מיזם בלתי רגיל שנעשה ומלווה ברוחו והשראתו של כבוד נשיא המדינה. ללא אמונתו ודחיפתו ומעורבותו האישית ביוזמה לא היינו מצליחים להגיע אפילו למקצת מן ההישגים הבלתי רגילים שהגענו אליהם. יוזמת מענטק שבאה לחבר את ערביי ישראל אל ההי-טק הישראלי כפעולה טבעית שרק צריכה דחיפה קלה, לא כעזרה לנזקקים כי אם חיבור בין עולמות המשוועים לחיבור: ההיי-טק המחפש אחר כישרונות חדשים והחברה הערבית הזקוקה להרחבת מעגל התעסוקה.

מר פרס השכיל להבין את הצורך של שני הצדדים ועשה מעשה, לא רק "גייס" את מנכל סיסקו לחזון משותף אלא עזר ועוזר באופן פעיל להרחיב את שורות קואליצית מענטק לעוד ועוד חברות וכן משפיע על המנהיגות הערבית המקומית  להכנס ולהבין יותר את הפוטנציאל הטמון בעולם הטכנולוגיה.

אחת הדוגמאות הנפלאות ביותר לשותפותו האמיצה היתה בבואו במרץ 2013 למוזיאון ישראל להציג בפני הנשיא האמריקאי ברק אובמה את מענטק והצלחותיה.

מענטק, כמו מיזמים ורעיונות נוספים מביתו של הנשיא מעידים על חזון מעשי לשינוי חברתי חשוב ביותר לעם היושב בציון. בעזרתו העתיד נראה פחות קודר ויותר אופטימי.

בזכותו של מר פרס אני גאה לא רק בשותפותי במיזם כי אם בחזון וגאה להיות אזרח במדינה שזהו נשיאה.

בהתקרב מועד החגיגות זהו הזמן לעצור לרגע ולשאול האם כל זה מובן מאליו? והתשובה היא לא. מוסד הנשיאות, למעט קצר קטן במערכת, התברך בנשיאים משכמם ומעלה, אנשים שהשכילו להביא ציביון ממלכתי וא-פוליטי למשכן, האמת שא-פוליטי זה לא מדוייק, הרי ברור שכל אחד ואחד הביא איתו את המשנה שלו אולם כולם השכילו להתעלות מעל למחלוקות קטנות וקטנוניות ולעסוק בנושאים ממלכתיים.

נשיא יכול לבחור לשמש סמל, טקסים, קבלות פנים וכדומה. אך מר פרס בהכנסו למשכן המשיך בדבר המאפיין אותו יותר מכל, עשייה, עשייה למען, עשיה למעני ולמען ילדי.

בן 90 האיש וההבדל הפיזיולוגי בנינו הוא 40 שנה, אך אם הגיל היה נמדד בכמות התשוקה והאנרגיה שאנו מקדישים לדברים בהם אנחנו מאמינים הרי שפרס צעיר ממני בכמה שנים טובות.

ובכך, אני מבקש לסיים ולאחל לנשיא בשמי ובשם ילדי ובשם כל השותפים במענטק עוד שנים רבות של עשייה פוריה ומבורכת ורבת אנרגיה והשראה, והלוואי ונמשיך להתברך בשותפות עוד שנים רבות.

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>